Reklama
aplikuj.pl

Opracowano znacznie skuteczniejsze kamizelki ratunkowe UA-80 Evolution

kamizelki ratunkowe UA-80 Evolution, kamizelki ratunkowe, UA-80 Evolution

Firma Switlik Survival Products postanowiła odmienić rynek kamizelek ratunkowych, projektując UA-80 Evolution Vest. To zupełnie nowe podejście do tego segmentu ratowniczego, które porzuca tradycyjny projekt kamizelki zakładanej przez głowę na rzecz tej zakładanej pod pachami.

Kamizelki ratunkowe UA-80 Evolution

Co ciekawe, UA-80 Evolution Vest wyprodukowana z wielowarstwowej powłoki zewnętrznej z nylonu Cordura wyjątkowo nie jest dopiero prototypem czy projektem we wstępnej fazie produkcji. Została już zatwierdzona przez Federalną Administrację Lotnictwa jako pierwsza kamizelka ratunkowa przeznaczona do stałego noszenia przez zawodowych lotników i załogi samolotów. W praktyce obejmuje dwukomorową nadmuchiwaną poduszkę powietrzną, której projekt został zainspirowany kamizelką przeznaczoną dla załóg samolotów Armii Stanów Zjednoczonych.

Kamizelki ratunkowe UA-80 w stanie „spoczynku” przyjmują postać tradycyjnej kamizelki zakładanej na kombinezon lotniczy z kieszeniami i uchwytami na sprzęt z przodu. W razie wpadnięcia do wody użytkownik musi tylko pociągnąć za mały uchwyt, aby kamizelka zaczęła się pompować w sekcji piersiowej i pod ramionami sprężonym powietrzem umieszczonym w dołączonej do zestawu butli. Finalnie użytkownicy mogą liczyć na wyporność ponad 36 kg.

Czytaj też: Novum 3D to pierwszy na świecie plecak podlegający w stu procentach recyklin

Co ważne, UA-80 nie tylko utrzymuje głowę i ramiona użytkownika wyżej na powierzchni wody, ale również nie przeszkadza w noszeniu kasku lub innego sprzętu chroniącego głowę. Dodatkowo, jeśli użytkownik straci przytomność, napompowany pęcherz automatycznie ustawi go w stabilnej pozycji twarzą do góry. Nie zabrakło też odblaskowych fragmentów, lampki alarmowej i uchwytu ułatwiającego wyciąganie poszkodowane z wody. Cena? 795$, ale na ten moment ta kamizelka jest dopiero dostępna w przedsprzedaży.