WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kamper Pure 5000 Zetros radzi sobie w terenie w luksusowym stylu

Firma Action Mobil dorzuciła do swojej rodziny Pure kolejny samochód kempingowy Pure 5000 Zetros, który tym razem stawia na bogate wyposażenie oraz zaradność w trudnym terenie. W skrócie, to bardzo wytrzymały kamper zbudowany w celu podróży we wszystkie zakamarki świata bez potrzeby dbania o nocleg.

Firma Action Mobil już wcześniej konstruowała takie samochody ekspedycyjne Zetros, ale Pure 5000 Zetros to pierwszy raz, kiedy połączono czysty box samochodowy z czymś, co zwykle przykręca się do ciężarówek MAN. Pod jego maską znalazł się 322-konny sześciocylindrowy turbodoładowany silnik diesla o pojemności 7,2 litra, który jest w stanie wytworzyć na obu osiach moment obrotowy rzędu 1300 niutonometrów. Napędową konfiguracje dopełnia z kolei szereg udogodnień, które zmniejszają trudy podróży poza solidną drogą. Równie ciekawie prezentuje się wystrój wnętrza Pure 5000.

To łączy bowiem dwa idealnie współgrające ze sobą podejścia, czyli luksus i minimalizm. Mieszkalna część została podzielona na aneks wypoczynkowy i kuchenny, gdzie znalazła się płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka, lodówka, zamrażarka i zlew w granitowym blacie. Ponadto Pure 5000 Zetros przywitał na swoim pokładzie podwójne 300-litrowe zbiorniki na olej napędowy, 460-litrowy zbiornik na świeżą wodę i 140-litrowy na tę brudną (szarą), baterię o pojemności 540 Ah i 1,1 kW system solarny. Całość dopełnia funkcja ogrzewania paliwa, klimatyzacja i pralko-suszarka. Na ten moment nie wiemy jednak tego, na ile Action Mobil wyceni swoje nowe dzieło i kiedy oficjalnie zadebiutuje w sprzedaży.

Czytaj też: Cztery wersje Camaro z Transformersów są do kupienia

Źródło: New Atlas