WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kanadyjczycy mają niesamowity pomysł na zasadzenie miliarda drzew

Kanadyjczycy mają niesamowity pomysł na zasadzenie miliarda drzew

Zespół kanadyjskich naukowców mówi o posadzeniu miliarda drzew do 2028 roku. Projekt Flash Forest zakłada sadzenie drzew z użyciem dronów, co powinno przyspieszyć ten proces i obniżyć jego koszty.

Wykorzystanie ciężkiego drona do wysiewania nasion, połączonych z nawozami oraz dodatkowymi składnikami roślinnymi, ma pomóc w spełnieniu zakładanych celów. Nasiona mają kiełkować już przed umieszczeniem ich w ziemi, zapewniając bardziej efektywny wzór wzrostu i solidny system korzeniowy. Po zasadzeniu, zespół będzie kontynuował proces za pomocą opryskiwacza, który dostarczy sadzonkom azotu i innych składników odżywczych. Zespół związany z projektem ma nadzieję posadzić osiem różnych gatunków roślin, aby stworzyć zdrowe ekosystemy, a jednocześnie posadzić wystarczającą ilość drzew, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla w Ameryce Północnej.

Flash Forest ma zużywać mniej wody niż tradycyjne metody sadzenia, a kanadyjskie sadzonki mogą być tworzone w masowych ilościach w ciągu zaledwie 30 dni. Pozwoli to zespołowi sadzić drzewa znacznie szybciej i przy ogromnych oszczędnościach, w porównaniu z wykorzystaniem sadzonek, które często wymagają od 12 do 24 miesięcy w szkółce, zanim zostaną pomyślnie posadzone.

Flash Forest ma obecnie nadzieję na zebranie ponad 300 tysięcy złotych za pośrednictwem platformy Kickstarter. Zespół potrzebuje dodatkowych funduszy na zakup sprzętu, aby zwiększyć swoje możliwości produkcyjne.

ŹRÓDŁO: newatlas.com