Reklama

Kapitan Marvel 2 – ogłoszono datę premiery!

Kapitan Marvel 2 data premiery, Kapitan Marvel 2 Brie Larson, Kapitan Marvel sequel, Kapitan Marvel 2 fabuła

Przy okazji zmian w kalendarzu spowodowanych koronawirusem Marvel postanowił również ogłosić datę premiery filmu Kapitan Marvel 2. Sprawdź kiedy superbohaterka zawita do kin.

CZYTAJ TEŻ: Marvel ustala nowe daty premier dla Czarnej Wdowy, The Eternals i kolejnych filmów

Kapitan Marvel była pierwszą kobiecą superbohaterką Marvela, która otrzymała solowy film. Produkcja spotkała się z mieszanymi recenzjami, ale zarobiła przeszło miliard dolarów, więc można uznać ją za całkiem udany projekt. Do tego wprowadziła do MCU wiele elementów, które zapewne zostaną wykorzystane w przyszłości, zwłaszcza rasę zmiennokształtnych Skrulli. Akcja pierwszej części działa się w latach 90. ubiegłego wieku i mogliśmy zobaczyć nie tylko origin story bohaterki, ale również wiele nawiązań do kolejnych filmów w chronologii uniwersum.

W Kapitan Marvel 2 akcja zostanie przeniesiona do współczesności. O fabule na razie nie wiemy nic choć według plotek powinniśmy spodziewać się rozwinięcia wątku Secret Invasion. Mówi się, że wprowadzeniem do filmu ma być serial dla Disney+, w którym poznamy kulisy inwazji Skrulli na Ziemię. Nie wiadomo jednak czy wydarzenie miałoby wyglądać tak samo jak w komiksach, w końcu do tej pory Skrulle były pokazywano jako istoty przyjazne ludziom. Według niektórych najeźdźcami mają być przybysze z Kree.

To oczywiście tylko plotki, a na oficjalne informacje będziemy musieli poczekać bardzo długo. Marvel zaplanował premierę Kapitan Marvel 2 na 7 lipca 2022 roku. Na razie nie wiadomo kto stanie za kamerą. Poprzednią część wyreżyserowała Anna Boden i Ryan Fleck, ale według doniesień Marvel chce powierzyć projekt całkowicie w ręce jakiejś reżyserki. Nie wiemy, czy będzie to Bodem. Wiaodmo tylko, że za scenariusz odpowie Megan McDonnell, która niedawno pracowała przy serialu WandaVision.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News