WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kapitan Marvel kontra prawdziwa Najwyższa Inteligencja. Zobacz usuniętą scenę z filmu

Kapitan Marvel wprowadziła do MCU wiele kosmicznych elementów, w tym Skrulli i rasę Kree, której bardzo ważną częścią była Najwyższa Inteligencja. W filmie widzieliśmy tylko jej awatar, jednak usunięta scena pokazuje, że ogromna zielona głowa również była w planach.

W kinowej wersji kapitan Marvel Najwyższa Inteligencja przyjmowała wygląd osoby, która jest dla danej osoby ważna. W przypadku Carol Danvers była to jej mentorka  Mar-Vell. W scenie, w którym Carol walczy z awatarem w pierwotnej wersji miała pojawić się prawdziwa Najwyższa Inteligencja. Na materiale widzimy, jak bohaterka wyrywa implant tłumiący jej moce i atakuje awatara, który wpada w sadzawkę, z której wynurza się już jako ogromna zielona głowa.

Widać, że scena została wycięta w dość wczesnym etapie filmu, bo CGI jest dalekie od ideału, a na twarzy Brie Larson nadal widać znaczniki. W ubiegłym roku Andy Nicholson, odpowiedzialny za scenografię w Kapitan Marvel, wyznał, że taka scena powstała, jednak twórcy nie chcieli od razu wyskakiwać z czymś takim, bo uważali, że mogłoby to niepotrzebnie oderwać uwagę od głównego wątku. Trzeba przyznać mu rację, bo Kapitan Marvel i tak wprowadziła wiele nowości do MCU. Ci co znają komiksy wiedzieliby dlaczego Najwyższa Inteligencja wygląda tak, a nie inaczej, jednak zdecydowana większość mogłaby czuć niedosyt, że film tego nie wyjaśnia.

Wygląda też na to, że być może przy kolejnym spotkaniu z rasą Kree Najwyższa Inteligencja będzie już wyglądać w ten sposób. Miałoby to wiele sensu, bo wówczas na pewno możliwe byłoby właściwe podejście do tematu, bez znacznego okrajania historii.