WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Karma upakowała 1100 elektrycznych koni w koncept SC2

Firma Karma ujawniła ewolucje konceptu SC1 Vision, czyli elektryczne coupe SC2 o mocy 1100 koni mechanicznych, które za tydzień zjawi się na targach Auto Show w Los Angeles.

Karma SC2 jest już konceptem w twardym, bo popartym wieloma cyferkami wydaniu, wśród których wyróżnia się sam elektryczny układ napędowy o mocy 1100 koni mechanicznych i momencie obrotowym na poziomie ponad 14200 Nm. Wynik? 1,9 sekundy do 96,5 km/h. Z kolei znajdujący się w podłodze pakiet akumulatorów o pojemności 120 kWh powinien wystarczyć na przejechanie do 563 kilometrów. W tym koncepcie nie zabrakło jednak „koncepcyjnych dziwactw”.

Jednym z nich jest inspirowany grami wideo system „Drive and Play”, który rejestruje 360-stopniowe nagrania z samochodu. Za jego pomocą możemy albo doskonalić swoje manewry, albo po prostu podziwiać to, jak sprawni jesteśmy za kółkiem.

Karma SC2, koncept SC2, specyfikacja SC2

Po stronie technologicznych nowinek nie zabrakło ultradźwiękowego czujnika kontroli startu, które na dodatek pomaga wycisnąć jeszcze więcej z regeneracyjnego hamowania. Istnieje również rozpoznawanie odcisków palców i twarzy, niezależne strefy audio 3D dla kierowcy i pasażera oraz szkło elektrochromatyczne z dodatkiem zestawu czujników, wspierających ewentualną autonomię.

Więcej szczegółów o SC2, jak również o tajemniczym elektrycznym pickupie od Karma poznamy już za tydzień.

Karma SC2, koncept SC2, specyfikacja SC2
ŹRÓDŁO: New Atlas