WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Karta Czarny Lotos z Magic: The Gathering sprzedana za majątek

Mała przesada, czy może kolekcjonerskie szaleństwo? Społeczność zgromadzona wokół Magic: The Gathering jest na tyle oddana, że jej model CCG (collectible card games) zaskakuje nas do teraz przez ceny, jakie osiągają niektóre karty. Jedną z nich jest Czarny Lotos w praktycznie idealnym stanie (9,5/10 w skali serwisu Beckett), który na aukcji na eBay sprzedał się za 166100$.

Nie trudno się więc domyślić, że Czarny Lotos jest czymś wyjątkowym. Na jego kolekcjonerską wartość wpływa głównie to, że był częścią pierwszych kiedykolwiek wydrukowanych kart do Magic: The Gathering w ramach zestawu Alpha w 1993 roku. Wyjątkowość tych kart widać nawet po kolorystyce i kształcie – nieco bardziej zaokrąglone rogi i czarne obramowanie jest tym, na co trzeba zwracać uwagę.

Sama karta jest również cholernie mocna, ponieważ daje graczowi dodatkową manę, którą można użyć do rzucenia zaklęć, czy przywołania stronników. Jednak nabywca Czarnego Lotosu nie będzie mógł cieszyć się jej potęgą wszędzie – karty z serii, do której należy, są “legalne” wyłącznie w formacie Vintage, więc nie tym, na który można się najczęściej natknąć.

Czytaj też: Fotki i nagrania z planu serialu Wiedźmin od Netflixa trafiają do sieci

Źródło: Polygon