Reklama
aplikuj.pl

Karta Intela już w Europie! Ile zapłacimy za ASRock Arc A380 Challenger ITX?

Nowa karta graficzna Intel Arc A380, Challenger od ASRocka

Chętni na nieco egzotyki? Wreszcie doczekaliśmy się karty graficznej Intela w Europie, jako że oferta z ASRock Arc A380 Challenger ITX znalazła się już w niemieckim sklepie Mindfactory za aż… 189 euro.

W sklepie Mindfactory pojawiła się oferta sprzedaży Arc A380. Karta Intela już w Europie!

Arc A380 jako pierwsza karta graficzna dla komputerów stacjonarnych od Intela nie zachwyca specyfikacją, bo jest najmniej wydajną pozycją w planach Intela. Wykorzystuje 8-rdzeniowy procesor graficzny ACM-G11 na bazie architektury Xe-HPG, którego taktowanie bazowe wynosi 2000 MHz. Ten GPU łączy z 6 GB pamięci GDDR6 o szybkości 16 Gb/s na 96-bitowej magistrali, co przekłada się na przepustowość rzędu 192 GB/s.

Czytaj też: Rusza przedsprzedaż Sony Xperia 5 IV. Nie zabrakło gratisu na zachętę

Do tej pory w Europie trzeba było importować A380 z Chin lub z USA, ale to zmieniło się właśnie przed kilkudziesięcioma godzinami. Nie oznacza to jednak, że ASRock A380 Challenger ITX jest specjalnie dobrą ofertą. Cena rzędu 189 euro zdecydowanie nie zachęca do zakupu, ale warto wspomnieć, że ten model jest przykładem formatu ITX o 19-cm długości, a jej pojedynczy wentylator mierzy 100 mm. GPU tego modelu rozkręca się do 2,25 GHz, a zasilanie jest dostarczqane zarówno ze slotu PCIe, jak i 8-pinowego złącza zasilania.