WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Karta wpłatnicza od zrzutka.pl – innowacyjny pomysł, który zmieni świat?

Karta wpłatnicza od zrzutka.pl – innowacyjny pomysł, który zmieni świat?

Pierwsze takie urządzenie na świecie i autorski projekt zrzutka.pl – karta wpłatnicza. Daje ona możliwość korzystania z płatności bezgotówkowych bez konieczności posiadania terminala.

Podczas pandemii wiele osób przerzuciło się na płatności bezgotówkowe. Według danych korzystanie z karty podczas transakcji wzrosło aż o 27 proc. w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Zmusiło to też wiele firm do zainwestowania w terminale, choć i tak mogły sobie na nie pozwolić jedynie firmy, które miały o wiele większy przychód. A to oznacza, że osoby posiadające jednoosobową działalność zostały w pewnym sensie wykluczone. Mniej osób korzystało z ich usług więc tym bardziej nie mogły sobie pozwolić na terminal. Podobnie jest ze zbiórkami charytatywnymi, a nawet napiwkami dla kelnerów.

Czytaj też: Wyszukiwanie Google będzie inteligentniejsze. Teraz zapamięta co szukaliśmy
Czytaj też: Popularny komunikator Go SMS Pro wysyła nasze załączniki na zewnętrzne serwery
Czytaj też: Reklamy na YouTube pojawią się przy każdym filmie

Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl mówi:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pandemii, w Polsce nie doszło do milionów takich transakcji, wynika z naszych estymacji. A przecież ten problem dotyka ludzi na całym świecie. Chcąc zaspokoić potrzeby tak wielu osób i mikro firm, postanowiliśmy przetestować naszą autorską ideę karty wpłatniczej. Z przyjemnością mogę poinformować, że właśnie zakończyliśmy fazę testów tej unikatowej karty. W efekcie pozytywnych wyników, już w pierwszym kwartale 2021 roku, zaoferujemy wszystkim zainteresowanym pierwszą na świecie kartę wpłatniczą.

Karta wpłatnicza – co w tym chodzi i jak ona działa? 

I tu pojawia się zrzutka.pl ze swoim rewolucyjnym pomysłem na kartę wpłatniczą. Jej działanie jest bardzo proste i powinien poradzić sobie z nią każdy, kto korzysta ze smartfona. Taka karta działa jak rodzaj „terminala”. Wystarczy zbliżyć do niej telefon z włączoną funkcją NFC. A jeśli nasz telefon nie posiada takiej funkcji można zeskanować kod QR z karty.

Po tym następuje przejście do wpłaty za pomocą dogodnej dla nas formy płatności. Może być to BLIK, płatność błyskawiczna lub płatność kartą. Wybieramy to, co nam odpowiada i płacimy. Osoba, będąca posiadaczem karty wpłatniczej może w każdym momencie wypłacić zgromadzone na specjalnym koncie pieniądze wprost na swoje konto bankowe. Zrzutka.pl deklaruje, że po złożeniu takiego zlecenia pieniądze powinny być w naszym banku w przeciągu kilku minut.

Trzeba przyznać, że jest to świetna opcja zwłaszcza dla osób posiadających jednoosobową działalność gospodarczą, albo właśnie dla kelnerów, którzy w dobie pandemii z pewnością zanotowali spadek ilości napiwków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News