WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Popularny komunikator Go SMS Pro wysyła nasze załączniki na zewnętrzne serwery

Popularny komunikator Go SMS Pro wysyła nasze załączniki na zewnętrzne serwery

Popularna aplikacja do obsługi wiadomości Go SMS Pro nie jest tak bezpieczna, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że każdy plik, który za jej pomocą wysyłamy trafia na zewnętrzny serwer a z niego ktoś go może pobrać.

Go SMS Pro wysyła nasze pliki na zewnętrzne serwery

Go SMS Pro to dość popularna aplikacja do wysyłania wiadomości SMS z możliwością dodawania różnych załączników. Obecnie w Google Play ma przeszło 100 mln pobrań, a jej ocena wynosi 4,5. Wydawałoby się więc, że przy takiej popularności komunikator nie powinien stwarzać problemów, zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa. Owszem, różne błędy się zdarzają, ale chyba nie aż takie.

Czytaj też: Reklamy audio na YouTube zdecydowanie uprzykrzą nam życie
Czytaj też: Nadchodzą długo wyczekiwane zmiany w Google Pay
Czytaj też: Nowe aktualizacje Map Google wpłyną na bezpieczeństwo podczas pandemii

Okazało się, że w aplikacji jest poważna luka, która sprawia, że pliki zamiast bezpośrednio do odbiorcy trafiają przy okazji na serwery firmy, na których tworzone są do nich specjalne hiperłącza. A to z kolei może prowadzić do sytuacji, w których osoby postronne będą mogły dobrać się do naszych załączników, bo linki w żaden sposób nie są zabezpieczane.

O problemie informowali specjaliści z Trustwave i to nie „dopiero co”, tylko już przeszło miesiąc temu. Nadal jednak nikt z tym nic nie zrobił. Jeśli korzystacie z Go SMS Pro to najlepiej żebyście rozważyli zmianę komunikatora, skoro twórcom wyraźnie nie zależy na Waszej prywatności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News