Kto pomyślałby, że zastąpienie polimerów lub drewna kartonem zda pomyślnie test w przypadku perkusji? Oczywiście nikt racjonalnie myślący… i słusznie, bo nawet omawiana dziś kartonowa perkusja nie jest tak naprawdę stworzona z niego w całości.

Czytaj też: Powstały gitary inspirowane stronami konfliktu z Gry o Tron

A na taki pomysł wpadła firma Signal Snowboards, która w ramach najnowszej współpracy z Ernest Packaging Solutions wykonała działający zestaw perkusyjny z wykorzystaniem kartonu. Cały proces tworzenia swoje jednak trwał, bo rozpoczął się tak naprawdę kilka lat temu, ale pomoc Sahira Hanifa z firmy odpowiedzialnej za zestawy Masters of Maple wystarczyła, aby zespół projektowy otrzymał wszystkie potrzebne informacje do wykonania kartonowego zestawu perkusyjnego.

Oczywiście nie ma mowy o postawieniu na karton w każdym jednym elemencie. Wszystkie membrany bębnów, czy talerze musiały zostać zapożyczone ze standardowych perkusji, co tyczy się również wszystkich wysięgników i stelażów. Finalnie karton został wykorzystany do stworzenia wyłącznie korpusów w swojej twardej, harmonijnej formie. A czy to działa? Wygląda na to, że tak, co potwierdza oficjalny film:

Czytaj też: Podwójne latarki Tronex zamieniają noc w dzień swoimi 4900 lumenami

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej