WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Powstały gitary inspirowane stronami konfliktu z Gry o Tron

Powstały gitary inspirowane stronami konfliktu z Gry o Tron

Ostatni sezon serialu Gra o Tron już się rozpoczął i choć w przyszłości doczekamy się spin-offów, to i tak pewny etap zostanie zakończony z premierą ostatniego odcinka tej epickiej opowieści w świecie fantasy. Nic więc dziwnego, że na fali popularności dzieła firmy chcą skorzystać, a jedną z nich jest Fender Custom Shop, który stworzył trzy gitary Game of Thrones Sigil Collection.

Ich motywem są trzy największe domy na tamtejszym kontynencie, czyli Starkowie, Lannisterowie i Targaryenowie, których charakterystyczne cechy przełożono na wygląd gitar. Te powstawały przez ostatnie dwa lata, zabierając aż 300 godzin i finalnie doczekały się właśnie oficjalnej prezentacji w ramach kolekcji Sigil, do których zaliczają się modele:

  • House Stark Telecaster
  • House Lannister Jaguar
  • House Targaryen Stratocaster

Najtańsza gitara przypadła na Starków i każe sobie wyciągnąć z kieszeni 25000$ w zamian za dzieło, w którym dominuje głównie drewno, postarzały metal i charakterystyczny wizerunek Wilkora:

Kosztująca więcej, bo już 30000$ wersję Lannisterów trudno pomylić z jakąkolwiek inną przez te czerwone średniowieczne wzory i pokrycie 24 karatowym złotem:

Zdecydowanie najbardziej efektowną jest wersja upamiętniająca ród Jona Snowa, czyli Targaryenów, która kosztuje całe 35000$. Tutaj najważniejszymi dodatkami jest element, upodabniający część gitary do smoczych łusek:

Czytaj też: Gitarze Smash-Proof żaden oszalały muzyk nie jest straszny

Źródło: New Atlas