Reklama
aplikuj.pl

Kaszuby w grze wideo! Dungeons of the Amber Griffin nowym Wiedźminem?

Dungeons of the Amber Griffin

Tego typu zapowiedzi gier zwykle się nie spodziewamy. Dungeons of the Amber Griffin pojawia się znikąd i intryguje wszystkim – od mechanik przez lokacje po bestariusz.

Czym jest Dungeons of the Amber Griffin?

Frozengem Studio to ekipa, która przedstawia się jako pasjonaci gier wideo, którzy tworzą je od czasów 8-bitowych komputerów. Ich Dungeons of the Amber Griffin zadebiutuje w 2023 roku i celuje w fanów gier z lat 90.

Czytaj też: Ilu bohaterów będzie w GTA 6? Informator dementuje popularną plotkę

„Wciel się w grupę śmiałków, którzy eksplorują świat fantasy w poszukiwaniu sławy, bursztynu i złota. Poznaj klasyczną mechanikę kultowych gier lat 90-ch typu Dungeon Crawlers w nowym wydaniu. Rozwiąż tajemnicę upiora, który nawiedził ruiny i odkryj bestiariusz stworzony na podstawie wierzeń Kaszub.”

Główny wątek fabularny gry wiąże się z postacią gryfa, który według jednej z kaszubskich legend, ukrył w nieznanym miejscu na Kaszubach, ogromną bryłę bursztynu.

Jak tłumaczą twórcy – jeszcze na początku XX wieku zdarzały się na Kaszubach przypadki wykopywania zwłok zmarłych i obcinania im głów specjalną łopatą do kopania torfu. Ludzie wierzyli, że są to tzw. wieszczi lub òpi, którzy po śmierci wstawali z grobu, by zabijać członków swojej rodziny.

Co w Dungeons of the Amber Griffin?

Deweloperzy gry przygotowują nas na ekscytującą podróż po świecie Mistycznych Kaszub. Poznać mamy wierzenia dawnych Pomorzan oraz rozprawić się z potworami, które zaczęły panoszyć się po okolicy. Pokonując potwory zbierzemy informacje do bestiariusza, stworzonego na podstawie kaszubskich opowieści.

Czytaj też: Nowy gameplay The Callisto Protocol znów zachwyca

W Dungeons of the Amber Griffin przyjdzie nam stworzyć drużynę składającą się 4 śmiałków o zróżnicowanych umiejętnościach, które przydadzą się w walce. Wybierzemy klasy postaci takie jak np. WÒJÔRZ (Wojownik), DULAS (Łotr), ŻÉRCA (Kapłan), KÙTIN (Mag) i zdecydujemy o ich rozwoju.

Oczywiście przyjdzie nam też zbierać ekwipunek swojej drużyny, który pomoże przetrwać w mrocznym świecie fantasy. W Dungeons of the Amber Griffin dostępne są bronie, zbroje, artefakty, magiczne zwoje, złoto oraz niezbędny prowiant. Podczas wędrówki poznamy sporo unikalnych przedmiotów dostępnych na kaszubach np. rośliny uzdrawiające, trujące grzyby czy system runiczny kaszubów tzw. Merki.