WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kataklizm w Anthem – BioWare w końcu wydało dodatek!

Ależ się naczekaliśmy! Ale w końcu, jest i on! Kataklizm w Anthem!

BioWare w końcu zebrało się by wydać najnowszą aktualizacje Anthem. Czy można powiedzieć, że to zabawne, iż nazwa rozszerzenia (Kataklizm) idealnie opisuje to, co stało się z grą w mediach i opiniach graczy? Produkcja BioWare krytykowana była z każdej strony, a problemy w BioWare, które ujawniło Kotaku, tylko pogrążyły firmę. Ale nadchodzą zmiany. Co nas czeka w Kataklizm?

Czytaj też: W The Outer Worlds pozbędziemy się każdego NPC, bo Obsidian ma plan zapasowy

Kataklizm to dodatek, który zaczyna się od sezonowego wydarzenia. Zaoferuje ono unikalne nagrody oraz wyzwania przez cały czas trwania i które zmieni Bastion na zawsze, gdy dobiegnie końca. Na graczy czekać będzie:

  • Nowa waluta i skrzynie wojenne
  • Nowi wrogowie i nagrody
  • Punktacja, inwersje i tabele rankingowe
  • Nowe misje fabularne

Nowa waluta w grze może być zbierana i wydawana przez cały czas trwania kataklizmu – to małe i duże kryształy. Duże kryształy gracze otrzymają przede wszystkim jako nagrody za wykonanie misji i wyzwań. Małe kryształy są walutą zdobywaną podczas gry, która pozwala na zakup dużych kryształów i skrzyń wojennych oraz przedmiotów modyfikujących wygląd. Skrzynie wojenne zawierają wszystkie przedmioty wpływające na statystyki, jakie można odblokować podczas Kataklizmu.

Aktualizacja Kataklizm wprowadza trzy unikalne misje fabularne. Pierwsza z nich to „Grot włóczni”. Poznamy w niej wielkiego mistrza Adamsa, który przybył do Fortu Tarsis w obawie przed działaniami Dominium związanymi z formującą się burzą Twórców. W drugiej misji wraz z innymi Freelancerami spróbujemy schwytać starego wroga, który może mieć odpowiedzi na wiele pytań. W ostatniej misji fabularnej wybierzemy się do wnętrza kataklizmu w nadziei na powstrzymanie go.

Czytaj też: Destrukcja otoczenia w Cyberpunk 2077 – tego się nie spodziewałem

Źródło: ea.com