WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test KFA2 GeForce GTX 1650 EX (1-Click OC) GDDR6

Niedawno na rynek trafiły karty GTX 1650 z pamięciami GDDR6. Zobaczmy jaki rzeczywisty wzrost wydajności oferują takie konstrukcje.

Na pierwszy ogień idzie karta KFA2 GeForce GTX 1650 EX (1-Click OC) GDDR6. Jest to bardzo podstawowy model, który nawet nie ma backplate. Wygląd nie jest więc plusem tej konstrukcji.

Jej dokładne wymiary to 196 x 126 x 39 mm. Za chłodzenie odpowiadają dwa 80 mm wentylatory. Karta nie oferuje za to trybu półpasywnego. Dostępne wyjścia obrazu to DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D. Karta zasilana jest tylko z płyty głównej – nie wymaga dodatkowego złącza PCI. Jakość wykonania również nie porywa – całość jest dosyć plastikowa.

Warto tutaj wspomnieć o technologii 1-Click OC. Po zainstalowaniu oprogramowania Xtreme Tuner Plus możecie jednym kliknięciem zwiększyć zegar o 15 Mhz – do 1620 MHz. Powinno to pozytywnie wpłynąć na wyniki w grach. Testy przeprowadziłem jednak bez włączonej tej opcji.

Nowością w karcie są oczywiście pamięci GDDR6. Pracują one z bazowym taktowaniem 1500 MHz i to one powinny dać karcie pewnego kopa w grach. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak będzie.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa