Reklama
aplikuj.pl

Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania

Kia Stinger, Stinger EV, przyszłość Kia Stinger, elektryczna Kia Stinger

Kia Stinger ledwo co doczekała się odświeżenia, ale producent nie może sobie zrobić wolnego. Już teraz Kia pracuje nad modelem Stinger nowej generacji, ale obecnie jest to tylko praca stricte konceptualna.

Kia bowiem nie zdecydowała jeszcze, czy w ogóle doczekamy się modelu Stinger drugiej generacji. Wiemy to z wypowiedzi serwisu Carsales z szefem planowania produktów firmy w Australii, Rolandem Rivero:

Jeśli chodzi o to, jak będzie wyglądał model nowej generacji [Stinger], to jest to coś, co jest nadal badane i jeszcze nic nie zostało potwierdzone. Możesz polemizować, że dłuższe życie [modelu na rynku], to więcej szans na podjęcie decyzji, ale [jeszcze] nie podjęto żadnej decyzji dotyczącej modelu nowej generacji.

Choć nieco niepokojące, stwierdzenie to nie jest w rzeczywistości wielką niespodzianką. Stinger nigdy tak naprawdę nie spełnił oczekiwań Kia w myśl statystyk sprzedaży, gdzie w Europie od 2017 roku sprzedał się w nakładzie zaledwie 10000 egzemplarzy.

Czytaj też: Audi Q4 E-Tron wyszpiegowany na drogach po raz pierwszy

Stinger jednak nowej generacji zdecydowanie potrzebuje, co widać po liftingu z ostatnich tygodni, gdzie Kia ograniczyła się do subtelnej poprawy wyglądu i zmian w układzie napędowym. Jest jednak szansa, że Kia Stinger sięgnie po elektryczność, aby przetrwać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News