Reklama
aplikuj.pl

Kia Stinger sięgnie po elektryczność, aby przetrwać

Kia Stinger, Stinger EV, przyszłość Kia Stinger, elektryczna Kia Stinger

Obecnie Kia szykuje dla nas odświeżenie modelu Stinger, ale wygląda na to, że będzie to jedynie pierwszy krok na drodze ku temu, żeby nie wykreślać go z oferty.

Ten sedan zorientowany na osiągi przeżyje wkrótce odświeżenie (zdjęcia szpiegowskie poniżej) w połowie cyklu, a raporty wskazują, że jego 3,3-litrowy turbodoładowany silnik V6 zostanie zmodernizowany w celu zapewnienia większej mocy. Otrzyma również kilka aktualizacji estetycznych. Problem w tym, że może to być jedynie daremna próba na zwiększenie jego malejącej sprzedaży.

Obecna pandemia koronawirusa wcale w tym nie pomaga, co wymusza na producentach porzucenie sentymentów i koncentrowanie się na najbardziej rentownych modelach. To z kolei stawia Stingera na niebezpiecznej pozycji, ale wywiad z szefem projektu Kia, Karimem Habibem z Top Gear (via Motor1), wskazuje, że Stinger ma szansę na przetrwanie.

Jak Karim Habib powiedział:

Ponieważ technologia zmierza w kierunku pojazdów elektrycznych, a świat i jego apetyt na tego typu samochody zmieniają się, koncepcja prawdopodobnie również musi ewoluować.

Czytaj też: Lubicie wysokie prędkości? Nowe samochody Volvo Wam je zabiorą

Nic dziwnego, jako że zapotrzebowanie na elektryfikację wzrasta w skali globalnej, co może zmusić Kię do przyłączenia się do walki, aby przetrwać i utrzymać zyski.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News