Reklama
aplikuj.pl

Kiedy zadebiutuje Skoda Fabia nowej generacji? Co z wersją kombi?

Kiedy zadebiutuje Skoda Fabia nowej generacji? Co z wersją kombi?

Możemy mieć wrażenie, że na moment, kiedy wreszcie zadebiutuje Skoda Fabia nowej generacji, czekamy już od dawna i rzeczywiście trudno się temu dziwić, bo na temat tego modelu dało się przeczytać całą masę wiadomości. Wkrótce jednak się doczekamy.

Podczas konferencji producent wyjawił, że zupełnie nowa Skoda Fabia doczeka się premiery w maju bieżącego roku w formie hatchbacka (supermini), które w 2023 roku doczeka się bardziej praktycznego wydania kombi.

Czytaj też: Premiera Skoda Scala Edition S zaostrza apetyt na wersje RS

Czym jest Skoda Fabia nowej generacji?

Na temat tego samochodu, który zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, wiemy całkiem sporo, jak np. to, że w swojej czwartej generacji będzie większy względem poprzednika, mierząc 4107 × 1780 × 1460 milimetrów względem poprzednich 3997 × 1732 × 1467 mm. Wzrośnie też jego rozstaw osi z 2470 do 2564 mm, a opór powietrza spadnie z 032 do 0,28.

Wszystko to przez platformę MQB-A0, która sprawi, że Skoda Fabia nowej generacji będzie jeszcze bardziej praktyczna, zyskując więcej przestrzeni bagażowej do aż 380 litrów. Oczywiście w swoim wydaniu hatchback, które wystąpi tuż obok znacznie bardziej przestrzennego (przynajmniej na tyle) kombi.

Pod kątem napędu możecie liczyć ponownie na silniki czterocylindrowe TSI Evo o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego z siedmiobiegową skrzynią DSG.

Czytaj też: Premiera Skoda Kushaq 2022. Nie dla Polaka to!

Pozostałe silniki będą sprowadzać się do trzycylindrowych i jednolitowych jednostek napędowych TSI Evo/MPI Evo o mocy od 65 do 110 koni mechanicznych w połączeniu głównie z pięciobiegowym manualem, choć najlepsze wydanie otrzyma dodatkowy bieg i opcję siedmiobiegowego DSG.