Reklama
aplikuj.pl

Kina plenerowe i powrót filmowców na plany – od kiedy?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono złagodzenie kolejnych obostrzeń związanych z pandemia koronawirusa. Filmowcy wrócą na plan, a my będziemy mogli pójść do kin plenerowych.

Czytaj też: Ju-On: Origins – klątwa powraca w serialu Netflixa. Zobaczcie zwiastun

Polski rząd znosi kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że od 18 maja filmowcy będą mogli powrócić do prac na planach zdjęciowych. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. W najbliższym czasie powinniśmy usłyszeć o wznowieniu prac nad filmami i serialami a także poznać pierwsze prognozy odnośnie premier.

To nie jedyna dobra wiadomość dla miłośników filmów. Swoją pracę będą mogły wznowić kina plenerowe i samochodowe, które działają w niektórych polskich miastach. To świetna wiadomość dla spragnionych wspólnych seansów kinomaniaków. Oczywiście w repertuarze nie uświadczymy nowości, ale kultowe hity już tak.

https://twitter.com/PremierRP/status/1260525952645332992

Poza tym nowe zarządzenia umożliwiają wznowienie prób teatralnych, nagrań fonograficznych i audiowizualnych, a także indywidualnych zajęć na uczelniach plastycznych. Oczywiście wszyscy zobowiązani są do przestrzegania zasad dystansu społecznego, higieny i bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że zachorowań nie przybędzie i już za kilka tygodni zaczniemy wracać do normalności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News