WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kirin 980 – specyfikacja układu SoC ujawniona!

W końcu dotarły do nas szczegółowe informacje na temat ogólnej specyfikacji układu Kirin 980 przeznaczonego do smartfonów.

W przypadku Kirin 980 mówimy o flagowym, high-endowym rozwiązaniu, co potwierdza sama specyfikacja. Układ został wykonany za pomocą 7nm technologii FinFET od TSMC. Zwiększyło to ogólną wydajność o 20%, a wydajność energetyczną o około 40%. Kirin 980 na swoim pokładzie ugościł konfigurację z 4-rdzeniowym Cortexem-A55 o nieznanych zegarach i 4-rdzeniowym Cortexem-A77 o maksymalnym taktowaniu 2,8 GHz. W kwestii graficznej w grę wchodzi o 1,5-razy wydajniejsze rozwiązanie od Adreno 630 w Snapdragonie 845. Jego nazwa i model nie jest nam znana. Ważny jest jednak fakt obecności technologii GPU Turbo, która zwiększa wydajność i energooszczędność układu graficznego.

Z pewnością nie ucieszy Was brak modułu 5G, ale po części wynagradza go NPU (Neuronal Processing Unit) nowej generacji. W grę wchodzi sztuczna inteligencja, która w tym wydaniu będzie w stanie sprostać 5 trylionom operacji „na wat”. Możemy więc liczyć na spektakularną wydajność w nadchodzących Mate 20 i Mate 20 Pro.

Źródło: Wccftech