Reklama
aplikuj.pl

Klasyczne Mini z silnikiem Hondy Civic może zachwycić

Wymiany silników są już na porządku dziennym zarówno dla tunerów, jak i domorosłych mechaników. Niektóre tego typy zabawy mogą nas zdenerwować, a inne wręcz przeciwnie, co tyczy się również tego Mini.

Co ciekawe, to klasyczne Mini nie jest specjalnym fenomenem wśród dzieł z wymianą silnika w roli głównej. To wbrew pozorom dosyć częsta praktyka, o której się nie słyszy, co potwierdza wyszukanie frazy Honda Mini Cooper w Google. Co tu dużo mówić, Mini z silnikiem Hondy Civic, to coś, co może zachwycić.

Widoczny poniżej Mini wykorzystuje 1,8-litrowy silnik B18C4 z Hondy Civic VTi, który w poprzednim życiu generował moc 169 koni mechanicznych. Te wzrosły jednak o całe 200 koni za sprawą zestawu turbodoładowania Precision 5431 do ogromnych 369 KM, które trafiają na przednie koła.

Czytaj też: Profanacja klasycznego Ferrari 308! Ktoś wymienił V8 na elektryczny silnik Tesli

Ta mała bestyjka pomimo znaczących zmian pod maską i stuningowanej skrzyni biegów (via Motor1), otrzymała nawet przycisk aktywacji dodatkowej mocy. Ten przełącza mapy sterowania turbodoładowania, czego różnica została uchwycona na samym materiale w teście sprintu do 96,5 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News