Reklama

Klatek na sekundę w Dirt 5 będzie tak dużo, że musicie kupić nowy telewizor

dirt 5, dirt, nextgen

Kolejne szczegóły na temat Dirt 5. Tym razem porozmawiajmy o tym jakie liczby stoją za obrazem generowanym przez grę.

Dowiedzieliśmy się kolejnych informacji na temat Dirt 5. Wczoraj mogliśmy przyjrzeć się „rozgrywce”, która nie do końca była tym czego oczekiwali graczy w kontekście znaczenia słowa „gameplay”, a dziś porozmawiamy o liczbach.

Deweloperzy opowiedzieli trochę o technologii, która stoi za Xbox Series X i zdradzono w jakiej rozdzielczości pogramy w Dirt 5 oraz ile klatek otrzymamy. Nowa generacja to nowa jakość, grom samochodowym najłatwiej jest osiągnąć fantastyczne efekty na nowych sprzętach. Już teraz modele samochodów wyglądają czasem jak fotorealizm, a co dopiero na nowej generacji konsol.

Czytaj też: Gameplay Assassin’s Creed Valhalla w fragmentach

Dirt 5 również skorzysta z mocy nowych urządzeń i wiemy, że gra na Xbox Series X włączy się w rozdzielczości 4K. Ile klatek na sekundę otrzymamy? 60 fps będzie standardem tej odsłony Dirt 5. Okazuje się też, że gra zaoferuję opcję gry w 120 klatkach na sekundę. Niestety, nie pokuszono się już o dopowiedzenie czy rozdzielczość zejdzie wtedy do 1080p czy zmiennego 4K.

Warto tutaj odnotować, że do zobaczenia takiej jakości wiele osób będzie musiało zmienić telewizor. Polacy zbyt często nie wymieniają telewizorów i sporo osób może nie mieć jeszcze 4K (no hej). A jeśli mamy 4K – to lepiej sprawdźmy czy nasz telewizor jest w stanie wyświetlić 120 klatek na sekundę.

Dirt 5 zadebiutuje na Xbox Series X oraz Xbox One. Gra pojawi się też na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Tytuł wskoczy również na PC oraz Google Stadia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News