Reklama
aplikuj.pl

Wyścig Modelu 3 Tesli z czterokrotnie droższym Porsche

Model 3, Model 3 Performance, Tesla vs Porsche, Porsche 911 GT3 RS, 911 GT3 RS vs Model 3 Performance

Czy Tesla Model 3 Performance kosztująca (upraszczając) cztery razy mniej w tym przypadku od rywala w postaci Porsche 911 GT3 RS będzie miała coś do powiedzenia?

Na tego typu porównanie zdecydował się kanał ARTY na YouTube, który ewidentnie najbardziej lubi samochody z silnikami spalinowymi. Możemy więc ten pojedynek uznać za typową konfrontację czystej energii elektrycznej z dręczącą środowisko benzyną.

Ponoć zarówno ten Model 3 Performance, jak i Porsche 911 GT3 RS rozpędzają się do 100 km/h w czasie 3,3 sekundy, ale tak tylko twierdzi sam autor. W teorii bowiem Tesla wspomina o potrzebnych 3,2 sekundy, a Porsche 3 sekundach.

Ciekawe jest tutaj samo porównanie, bo Model 3 Performance kupimy już za 56990$ w podstawie, a Porsche 911 GT3 RS za około 150000$, choć w tym wypadku opcjonalne dodatki sprawiły, że 50 kawałków „magicznie” trafiło do tej sumy.

Czytaj też: Co BMW uważa za klucz do powszechniejszych samochodów elektrycznych?

Porsche napędza wolnossący 4-litrowy silnik typu bokser z sześcioma cylindrami, który zapewnia moc ponad 500 koni mechanicznych, podczas gdy Model 3 Performance cieszy się swoimi dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News