Reklama
aplikuj.pl

Klawiatura CharaChorder sprawi, że będziecie pisać tak szybko, jak myślicie

Klawiatura CharaChorder

Na Kickstartera wpadła właśnie nowa klawiatura CharaChorder, która powinna zainteresować tych, chcących pisać jeszcze szybciej. Zwłaszcza że obecnie jest do zgarnięcia za 119$, a nie 299$, jak to będzie po zakończeniu kampanii.

Co umożliwia klawiatura CharaChorder?

Z pozoru CharaChorder przypomina mała, kompaktową klawiaturę, pozbawioną klawiszy funkcyjnych, którą moglibyśmy określić nawet mianem gamingowej przez ten format. Zwłaszcza że jej klawisze przypominają niektóre rozwiązania na rynku, pozwalające na lepszą dystrybucję podświetlenia RGB po czcionce, choć w rzeczywistości nie wiemy, czy CharaChorder jakiekolwiek podświetlenie ma i na jakich przełącznikach bazuje.

Czytaj też: Nowe gamingowe monitory VX18 od ViewSonic nie wyczyszczą Wam kieszeni

To jednak nie jest najważniejsze. Klawiatura CharaChorder zachęca do siebie nietypową funkcją, bo choć można z niej korzystać, jak z tej zwyczajnej, to opatentowane funkcje Chords „Akordy” rozwijają jej prawdziwą naturę. Wszystko sprowadza się do zainstalowanego w klawiaturze systemu, który pozwala pisać szybciej za pośrednictwem kombinacji znaków.

Przykładowo, zamiast pisać „hello there”, wystarczy nacisnąć w tym samym momencie kombinację „h+e+l+o oraz t+h+e+r”, co po przyzwyczajeniu ponoć pozwala zwiększyć szybkość pisania z 40 słów na minutę do ponad 250.

Czytaj też: InPost zachęca do pomocy zwierzętom. Wystarczy szybko odebrać paczkę z Paczkomatu

Chociaż nie mamy pewności, czy klawiatura CharaChorder będzie dostępna z językiem polskim, to oprogramowanie sugeruje, że będziemy w stanie wgrywać w system własne słowa i kombinacje. Zainteresowani?