WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Klawiatura Click&Touch ukrywa gładzik w klawiszach

A gdyby tak umieścić gładzik nie na odseparowanej powierzchni klawiatury, a na samych klawiszach? Tego typu pytanie zadała sobie zapewne białoruska firma Cleventrua, która wprowadziła na rynek klawiaturę Click&Touch pod marką Prestigio, która przemienia klawisze w dotykowy gładzik, gdy użytkownik przestaje pisać.

Czytaj też: Test zestawu słuchawkowego Plantronics RIG 500 PRO

Trzy lata pracy nad takim gadżetem zaowocowały wreszcie modelem Click&Touch o wymiarach 287 x 132 x 16 mm i wadze 307 gramów. Klawiatura od Cleventrua (świetna nazwa) wykorzystuje połączenie Bluetooth 4.2 do bezprzewodowej pracy, będąc kompatybilną z systemem operacyjnym Windows, MacOS, Android i Samsung TV. Obecnie trwają prace nad aplikacją mobilną na Androida/iOS, więc z czasem stanie się jeszcze bardziej użyteczna.

Jak zapewne się spodziewacie, Click&Touch ma dwa różne tryby działania, które są aktywowane automatycznie w zależności od zachowania użytkownika. W trybie Pisania zachowuje się jak normalna klawiatura, ale w trybie Dotykowym powierzchnia klawiszy rejestruje nasz dotyk, skutecznie przenosząc nasz ruch po klawiszach na kursor. Jest to możliwe dzięki czujnikom wbudowanym w klawisze i mikrokontrolerowi, który rozpoznaje dotyk i uderzenia użytkowników w celu natychmiastowego przełączenia trybów. Obsługiwanych jest wiele jednoczesnych kliknięć, dotknięć i innych gestów.

Cena jest jeszcze nieznana, ale w teorii powinniśmy dostać możliwość zakupu Click&Touch jeszcze pod koniec sierpnia.

Czytaj też: Jak wytrzymały jest Oppo Reno?

Źródło: New Atlas