Reklama
aplikuj.pl

Ta klawiatura mechaniczna podbiła Kickstartera. Co w niej wyjątkowego?

klawiatura-mechaniczna-keychron-k3

Kickstartera podbija właśnie mechaniczna klawiatura Keychron K3, która zebrała już prawie 6000 wpłat, zgarniając ponad pół miliona dolarów. Co ciekawego oferuje?

Zacznijmy od tego, że Keychron K3 to ultracienka, kompaktowa bezprzewodowa klawiatura mechaniczna, która jako pierwsza na świecie dzierży niskoprofilowe przełączniki optyczne z możliwością ich wymiany na inne. Mówiąc dokładnie, użytkownik może wymieniać przełączniki w prosty sposób, wybierając albo przełączniki optyczne Keychron, albo mechaniczne Gatreon o różnych charakterystykach działania.

Keychron K3, to jednak przede wszystkim kompaktowość, sprowadzająca się do 75% ogólnej wielkości tradycyjnych klawiatur TKL, którą potęgują niskoprofilowe przełączniki i specjalnie zaprojektowane nakładki na nie. Aluminiowa obudowa, zapewnia z kolei odpowiedni „feeling” klawiatury z górnej półki, a szeroka kompatybilność sprawia, że ten model spisze się u każdego.

Po naładowaniu tej klawiatury poprzez złącze USB-C, możemy łączyć się nawet z trzema urządzeniami poprzez Bluetooth 5.1 w jednym momencie i przełączać się między nimi w dowolny sposób. Sprzęt bez Bluetooth? Nie bójcie się – po to producent dodał również tryb przewodowy do tego modelu.

Czytaj też: Biostar aktualizuje płyty oparte o chipsety AMD serii 500

Tradycyjnie nie zabrakło systemu podświetlenia RGB za sprawą niewielkich diod i opcji zarezerwowania sobie jednego modelu Keychron K3 na Kickstarterze. Cena? Najtaniej można ją wyrwać za 64$, wybierając to, jaki rodzaj przełączników chcemy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News