Reklama
aplikuj.pl

Zestaw Gentix, czyli klawiatura i myszka od Cherry

klawiatura myszka Cherry Gentix Desktop

Jeśli nie wiecie, czym dokładnie jest firma „Cherry”, to wzmianka o przełącznikach Cherry MX powinna Wam otworzyć oczy. Tak, to ten sam producent, który teraz zaprezentował swój zestaw myszki i klawiatury o nazwie Gentix Desktop.

Cherry Gentix Desktop, czyli bezprzewodowy zestaw od mistrzów

Zestaw Gentix nie jest jednak aż tak odkrywczy, bo zawiera w sobie istniejącą już na rynku myszkę Gentix. Ta doczekała się jednak swojego towarzysza w postaci klawiatury, więc jeśli ktoś czekał na jej zakup, może będzie to świetny przyczynek do podjęcia tej decyzji?

Czytaj też: Wyciekły zdjęcia nowej karty Radeon RX 6900XT
Czytaj też: SK hynix przejmie dział pamięci NAND od Intela
Czytaj też: Zobaczcie zdjęcie Ryzen 5000

Nowa klawiatura Gentix, to przede wszystkim tradycyjny wygląd i wyposażenie stricte z myślą o pracy biurowej. Ten model ma dziesięć klawiszy multimedialnych, które ułatwiają życie funkcją blokady, przeglądarki, poczty i kalkulatora.

Podczas gdy dostęp do klawiszy multimedialnych jest ułatwiony, układ klawiszy ponoć został stworzony tak, aby zapobiegać przypadkowym naciśnięciom klawiszy. Co z tego, że nie wyróżnia się niczym. Resztę dopełniają trzy, a nie dwie ogumowane nóżki, niewielką podpórkę pod nadgarstki (jej wielkość mówi sama za siebie) i membranowy mechanizm.

Czytaj też: Plextor prezentuje dyski M8V Plus
Czytaj też: ID-Cooling Ice Flow ARGB Snow to świetnie wyglądające AiO
Czytaj też: Pierwszy benchmark AMD Ryzen 5 5600X

Myszka Cherry Gentix, to z kolei sprawdzona konstrukcja o obudowie odpowiadającej wielu rodzajom dłoni, która oferuje sześć przycisków i dwa poziomy czułości 1000/2000 DPI.

Zestaw Cherry Gentix Desktop jest już dostępny do kupienia za 45 euro, zapewniając w pełni bezprzewodową pracę za sprawą łączności 2,4 GHz, brak potrzeby instalowania oprogramowania i wytrzymałość na jednym zestawie baterii do trzech lat.