Reklama

Wyciekły zdjęcia nowej karty Radeon RX 6900XT

Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6900 XT Geekbench, wydajność Radeon RX 6900 XT, wydajność RX 6900 XT

YouTuber RedGamingTech ujawnił właśnie szereg zdjęć rzekomej karty graficznej Radeon RX 6900XT, które w części są identyczne względem wcześniejszych fotek.

Warto zaznaczyć, że nazwa karty graficznej nie została potwierdzona, a same zdjęcia niekoniecznie przedstawiają tę prawdziwą nadchodzącą kartę AMD. Wspomina się jednak o tym, że najwydajniejszy wariant będzie nosił nazwę RX 6900XT, a oficjalnie ma zostać ujawniony już 8 października.

AMD prawdopodobnie zaprezentuje wiele kart graficznych opartych na architekturze RDNA2 o różnych możliwościach, podczas gdy flagowy model powinien dzierżyć na pokładzie GPU Navi 21 (znany jako Big Navi), podczas gdy reszta modeli może przyjąć warianty Navi 22 lub Navi 23.

Zdjęcia prawdopodobnie przedstawiają prototyp nowej karty AMD, jako że poniżej wyjść wideo nie ma otworów wentylacyjnych, co oczywiście typowe nie jest. Warto zauważyć, że w renderowaniu karty graficznej w grze Fortnite brakowało również otworów wentylacyjnych.

Czytaj też: Zotac wydłuża gwarancję dla kart RTX 3000

Model wyposażony jest w podwójne 8-pinowe złącza zasilania. To połączenie jest również widoczne w modelu z dwoma wentylatorami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News