Reklama
aplikuj.pl

Klawiatura Vulcan Pro Roccata z uwielbianym typem przełączników

Klawiatura Vulcan Pro Roccata

Niemiecka firma Roccat ujawniła swoją nową klawiaturę gamingową w postaci Vulcan Pro Optical-Tactile RGB. To znana klawiatura Vulcan Pro Roccata, ale z nowymi przełącznikami, o które proszono firmę.

Klawiatura Vulcan Pro Roccata z „brownami”

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do nowego rodzaju przełącznika, który stał się opcją w przypadku modeli Vulcan Pro Roccata. Mowa o przełączniku optycznym typu Tactile, a więc odpowiedniku przełączników mechanicznych Brown z zachowaniem charakterystycznej informacji zwrotnej przy aktywacji. Nie tak silnej, jak przy Blue, bo w formie „guzka” o cichym charakterze aktywacji.

Czytaj też: Celnicy przejęli karty graficzne w Hongkongu. Mowa o 300 modelach… ale CMP

Nadal w grę wchodzi autorskie podejście Roccat, a więc technologia optycznych przełączników o wytrzymałości 100 milionów kliknięć i niebywałej szybkości aktywacji (do 100 razy szybszej). Obok liniowych przełączników klawiatura Vulcan Pro Roccata może więc się już pochwalić tymi dotykowymi, tactile, których punkt aktywacji względem liniowych wzrósł z 1,4 do aż 1,8 mm.

Czytaj też: Intel szykuje nowe procesory Tiger Lake-U

Reszta cech klawiatury pozostaje bez zmian, dlatego możecie oczekiwać tej samej ceny za Vulcan Pro Roccat, kiedy już trafi na europejski rynek później tego roku.