WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Klinika leczenia uzależnienia od internetu została otwarta w Algierii

Klinika leczenia uzależnienia od internetu została otwarta w Algierii

Algieria nie należy do krajów zbytnio rozwiniętych pod względem technologi. Internet 3G pojawił się w tym kraju zaledwie 3 lata temu. Z internetu korzysta zaledwie 32,8% osób (wszystkich mieszkańców jest 40 milionów). Jednakże to w tym kraju korzystanie z takich dóbr wymyka się spod kontroli.

Psychologiwe otworzyli więc pierwszą klinikę, która ma za zadanie leczyć uzależnienie od internetu. Nazwana ona została Bachir Mentouri i specjalizuje się głównie w uzależnieniu od mediów społecznościowych. Została ona otwarta kilka miesięcy temu ale przeszły już przez nią setki osób w wieku pomiędzy 15 a 40 lat.

Ciągle nie ma formalnej definicji takiego uzależnienie, dlatego też sama diagnoza jest mocno kontrowersyjna. Objawy takiej choroby są nie tylko psychologiczne- chory ma także problemy mięśniowo-szkieletowe i fizyczne objawy ostawienia.

Skuteczność leczenie nie została jeszcze udowodniona a personel ciągle prowadzi swoje badania. Jednakże otwarcie takiej kliniki pokazuje, że problem jest potężny. W Polsce zajmują się nim kliniki, które generalnie leczą uzależnienia. Czy uważacie, że także u nas przydała by się specjalistyczna placówka nastawiona tylko na tego typu chorobę?

Źródło: http://www.eteknix.com/