Reklama
aplikuj.pl

LEGO z recyklingu. Producent chce tworzyć klocki ze zużytych butelek

Problem zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi jest coraz większy, ale wygląda na to, że rośnie też społeczna świadomość na ten temat. W tym przypadku możemy też mówić o godnych pochwały działaniach producenta.

LEGO jest bowiem jedną z firm, które dążą do jak największego recyklingu tworzyw sztucznych. Duński producent jednaj z najpopularniejszych zabawek na świecie chce w tym celu wykorzystywać plastik wykonany ze zużytych butelek. Chodzi rzecz jasna o materiały typu PET (złożone z politereftalanu etylenu), które powszechnie wykorzystuje się w produkcji opakowań.

Czytaj też: Nie wiesz gdzie oddać odpady do recyklingu? Nie przejmuj się, Mapy Google Ci pokażą

Przedstawiciele LEGO podkreślają, że pomysł jest wciąż w fazie projektowania i z pewnością konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań. W ten sposób firma zyska pewność, że produkcja klocków z recyklingu będzie możliwa na masową skalę. Trudno więc oczekiwać, by te ekologiczne zabawki trafiły do sklepów w ciągu najbliższych miesięcy.

Nie wiemy jeszcze, kiedy klocki LEGO z recyklingu trafią do sprzedaży

Oczywiście mogą się pojawić wątpliwości co do tego, czy końcowy produkty – pochodzący ze zużytych opakowań – będzie cechował się równie wysoką jakością, co „normalne” LEGO. Z drugiej strony, tego typu pomysły wydają się godne pochwały i z pewnością powinny stanowić zachętę dla innych firm. Zanim jednak doczekamy się klocków z recyklingu, to możemy zająć się oglądaniem zdjęć ukazujących prototypowe wersje.