Reklama
aplikuj.pl

Nie wiesz gdzie oddać odpady do recyklingu? Nie przejmuj się, Mapy Google Ci pokażą

Mapy Google dostają kolejne funkcje, które w znacznym stopniu pomogą w dbaniu o środowisko. Tym razem znajdą nam najbliższe nas punkty, w których będziemy mogli oddać zużyty sprzęt elektroniczny czy inne odpady do recyklingu.

Mapy Google zatroszczą się o środowisko

Troska o środowisko jest w ostatnim czasie modna, a firmy technologiczne prześcigają się w wymyślaniu inicjatyw, które mają pokazać, że są eko. Nie można jednak na to narzekać, bo przecież nawet z takiej pokazowej ekologii może wyniknąć wiele dobrego. Dodatkowo trzeba oddać sprawiedliwość, że nie dla wszystkich to tylko marketing, a sporo firm naprawdę chce pomóc naszej planecie. Stąd np. decyzje o niedodawaniu ładowarek do nowych telefonów, bo przecież nadal można korzystać z tych, które już mamy. Inni zmieniają opakowania na takie, które nadają się do recyklingu. Sposobów i działań jest coraz więcej.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka współdzielenie kont na platformie Netflix?

Jednak nie trzeba oferować fizycznego produktu, by dbać o środowisko. Google postanowiło zrobić to za pomocą aplikacji Mapy Google. Jakiś czas temu pisaliśmy o specjalnej opcji wytyczania bardziej ekologicznej trasy podróży, z której można już w mapach korzystać. Teraz zaś w aplikacji dostaniemy informacje o tym, gdzie można oddać różne odpady do recyklingu.

Recykling elektroniki czy innych odpadów. Mapy pokażą, gdzie szukać odpowiednich firm

Robiąc wiosenne porządki zwykle wyrzucamy sporo niepotrzebnych już rzeczy. Można część z nich oddać innym albo sprzedać, jednak niektóre nadają się tylko do wyrzucenia. Ale zamiast zanosić je do kubła można też oddać je do recyklingu. Tylko wcześniej warto wiedzieć gdzie. I tutaj z pomocą przyjdą nam Mapy Google, które pokażą lokalizacje miejsc, w których przyjmuje się elektronikę, odzież, szkło czy niebezpieczne odpady.

Zweryfikowane firmy mogą same wprowadzić do Map odpowiednie informacje, ale mogą zrobić to również sami użytkownicy czy też firmy niezweryfikowane. Podczas takiego procesu trzeba będzie odpowiedzieć na kilka pytań.

Czytaj też: Ten człowiek wsadził głowę do akceleratora cząsteczek. Co się z nim stało?

Obecnie opcja jest jeszcze do dopracowania, bo brakuje kilku istotnych funkcji, takich jak filtrowanie, ale zapewne to tylko kwestia czasu. Trzeba przyznać, że nowość w Mapach Google jest bardzo przydatna i z pewnością pomoże w lepszym segregowaniu i przetwarzaniu odpadów.