WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Kolejna duża strona z torrentami została zamknięta

Kojarzycie ExtraTorrent? Była to druga pod względem ilości torrentów strona tego typu na świecie. Swoją działalność rozpoczęła w 2006 roku i powoli wspinała się na szczyt. Dopiero jednak od dwóch lat piastowała ona miejsca w 3 największych serwisów z torrentami. Charakteryzowała ją także duża i aktywna społeczność. Niestety (a może i stety), strona została zamknięta.

Wchodząc na ExtraTorrent można zobaczyć krótką informację o tym, że strona na dobre została wyłączona. Nie byłoby w tym nic dziwnego – tego typu serwisy często chwilowo się zamykają, przeprowadzają zmiany w domenie i na serwerach. Jednakże komunikat jasno mówi, że tym razem serwis nie powróci do żywych. Dodatkowo TorrentFreak dotarł do właściciela, który także potwierdził śmierć strony.

Osoby, które liczą na zmartwychwstanie serwisu w innej formie będą także zawiedzeni – właściciele mają zamiar na stałe usunąć wszystkie dane zgromadzone na serwerach. Nie wiadomo póki co, dlaczego tak się stało. Podejrzenia są jasne – ktoś zmusił właściciela do zamknięcia serwisu. Zapewne były to firmy, które notowały straty z racji działalności ExtraTorrent. Ciekawe tylko, na który serwis teraz przeniosą się użytkownicy.

Źródło: https://www.neowin.net/