WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kolejne poszlaki wskazują na rychłą zapowiedź Red Dead Redemption 2 na PC

Red Dead Redemption 2 na PC zdaje się być tuż za rogiem. Fani odkryli kolejne wskazówki dotyczące istnienia wersji komputerowej.

Użytkownik forum GTA postanowił pogrzebać w plikach ostatniej wersji Red Dead Redemption 2 na konsole. Po przeszukaniu tysięcy linijek kodu natknął się on na ciekawe ustawienia. Wyglądają one, jakby zostały wprost zaciągnięte z pecetowej wersji gry.

Czytaj też: Wkrótce na PS4 i Switcha trafi Star Wars Jedi Knight II: Jedi Academy oraz Jedi Outcast

Okazuje się, że western, którego gracze PC nie mogą się doczekać, ma w plikach ustawienia odpowiedzialne za DirectX, jakość trawy czy shaderów. Do tego ustawienia efektów cząsteczkowych, motion blur, wygładzania krawędzi, częstotliwości odświeżania itd. W skrócie – rzeczy, z którymi nie chce mi się bawić i dlatego wolę konsole.

Po co by w konsolowej wersji gry znajdowały się takie ustawienia? Istnieje (niestety dla osób czekających na wersję PC) szansa na to, że Rockstar umieścił te ustawienia po to, aby podczas rozgrywki móc dostosowywać jakość konsolowej wersji gry. Z drugiej strony – po co wtedy informacje o monitorach?

Pozostaje nam zatem czekać na informacje o Rockstara. A ten póki co, zdaje się coraz częściej wspominać o Bully, niż o Red Dead Redemption 2.

Czytaj też: Kolejne gry z serii Assassin’s Creed na Nintendo Switch

Źródło: wccftech.com