Kolejne wydarzenia odwołane – Eurowizja 2020 i BAFTA

Eurowizja 2020, BAFTA, BAFTA 2020, Eurowizja 2020 odwołana, Nagrody BAFTA, koronawirus,

Kolejne wydarzenia kulturalne zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Wśród nich jest tegoroczna Eurowizja, nagrody filmowe BAFTA.

Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) to corocznie przyznawane nagrody w dziedzinie filmu nazywane brytyjskimi Oscarami. Od 2008 roku ceremonia odbywa się w Royal Opera House, jednak w tym roku impreza nie odbędzie się w wyznaczonych wcześniej terminach. Złote Maski miały być rozdane 26 kwietnia i 17 maja, jednak Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych podjęła decyzję o zmianie terminu wydarzenia. Nowej daty jeszcze nie ustalono i zapewne nie zdarzy się to aż do momentu unormowania sytuacji na świecie.

Również Konkurs Piosenki Eurowizji 2020, który miał odbyć się w Rotterdamie został odwołany. Poinformowano o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Konkurs miał odbyć się w dniach 12-16 maja, a polską reprezentantką została wybrana Alicja Szemplińska. Organizatorzy Eurowizji poinformowali, że już trwają rozmowy z władzami Rotterdamu, by Eurowizja 2021 odbywała się w tym mieście. Nie wiadomo tylko, czy wybrani w tym roku reprezentanci wezmą udział w konkursie w przyszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: Premierowy odcinek 3. sezonu Westworld – znamy wyniki oglądalności

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News