Reklama

Kolejny ciekawy samochód elektryczny z Chin

Chińskie EV, chiński samochód elektryczny, samochód elektryczny z Chin, Alpha T, ArcFox Alpha T

Warto śledzić scenę elektrycznych samochodów z Chin, bo ta rozwija się obecnie tak prężnie, że wizja chińskich EV na naszych drogach nie jest wcale odległa.

Oto crossover Alpha-T od ArcFox, a więc sub-marki BAIC, który cieszy oko nie tylko racjonalnym wyglądem, ale też możliwościami. Powstał z kolei w ramach współpracy między BJEV (elektrycznego oddziału BAIC) oraz Magna, a więc globalnego dostawcę części samochodowych z Kanady.

W przeciwieństwie do wielu innych chińskich pojazdów elektrycznych, ArcFox Alpha-T nie jest tani, a cena wywoławcza odpowiada prawie 40000 dolarów. Jego moc sięga 218 koni mechanicznych, które pochodzą z dwóch elektrycznych silników, czerpiących zasoby energii z dużego zestawu akumulatorów o pojemności 93,6 kWh.

Alpha-T doczekał się nawet deklarowanego zasięgu w ocenie NEDC na poziomie 653 km, co odpowiada około 500 km według nowszego i bardziej dokładnego cyklu testowego WLTP.

Czytaj też: Oto elektryczny Maluch, czyli Polski Fiat F126 gdyby doczekał się elektrycznej wersji

Jak podaje dalej InsideEVs, ten elektryczny samochód może pochwalić się autonomią poziomu drugiego. Z kolei plan jego produkcji sprowadza się do 180000 egzemplarzy rocznie w fabryce zlokalizowanej w chińskiej prowincji Jiangsu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News