WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kolejny gameplay Anthem skupia się na eksploracji

Premiera Anthem zbliża się wielkimi krokami, więc prawdopodobnie pewne swojej produkcji Bioware udostępnia ostatnio coraz więcej informacji oraz materiałów na jej temat. Tym razem mamy możliwość podziwiania ot zwyczajnej podróży po świecie i oklepywania dowolnych wrogów w 8-minutowym gameplayu.

Gra w pojedynkę, czyli tak zwany „freeplay” w Anthem został wręcz skrojony pod interakcje z innymi graczami, choć nie zabrakło elementów do zabawy solo. W wolnym czasie gracze będą mogli uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach, gromadzić zasoby, czy wpisy do dziennika, które sekwencyjnie uchylają rąbka tajemnicy dotyczącego tego uniwersum. Gracze będą więc się spotykać na mapie i ewentualnie grupować w większe bandy, ułatwiając sobie odszukiwanie artefaktów oraz specjalnych lokacji, których ma być od groma. Fani eksploracji będą więc w niebo wzięci:

Ten materiał ukazuje Anthema w wersji Alpha, ale nie trudno zauważyć ewidentny downgrade graficzny z porównaniu do pierwszych materiałów z gry. Ponadto ci z naprawdę jastrzębim wzrokiem dopatrzą się również niewielkich błędów renderowania oraz oświetlenia, co przejawia się nagle doczytującymi się cieniami oraz teksturami w oddali. Do oficjalnej premiery pozostało jeszcze prawie 5 tygodni, więc BioWare powinno się z tym uporać, choć mam na ten moment naprawdę mieszane uczucia co do tej produkcji.

Czytaj też: BioWare o wersji demo Anthem oraz lokacji społecznościowej

Źródło: VG247