WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kolekcja klasycznych samochodów spłonęła na planie serialu dla HBO

Na potrzeby serialu HBO na planie filmowym w Ellenville w stanie Nowy Jork znalazła się odtworzona sceneria dealera Chevroleta z lat 90. XX wieku z 27 nieskazitelnymi samochodami z tych czasów. Potrzebnych scen niestety nie zdołano nakręcić, bo przed rozpoczęciem prac większość samochodów spłonęła w pożarze. 

Czytaj też: Po 50 latach odnaleziono egzemplarz Lamborghini Miura P400 z filmu Włoska Robota

Najpierw byłem przekonany, że to po prostu jedna ze scen w filmie, a HBO wykorzystało jej nakręcenie na poletku marketingowym, zwołując straż na miejsce… ale nie. Według dziennika Pughkeepsie pożar był niekontrolowany, a piętnastu oddziałom miejscowych zajęło kilka godzin, aby opanować ogień i odblokować zamkniętą drogę. O ile nikt nie został ranny, to samochody nie miały tyle szczęścia.

Wszystkie klasyczne cacka zostały dostarczone przez firmę należącą do naczelnika Automobile New York Bureau, Jamiego Kitmana, który poinformował, że w spalonych samochodach znalazło się „kilka Corvette, Camaro, pickup C1500, pickup 454 SS” oraz replika Chevroleta Beretty z niskim przebiegiem z 1990 roku. Wspomniał też o całym nieszczęściu:

Na szczęście wszyscy są ubezpieczeni w produkcji serialu i zostaną wynagrodzeni finansowo. I nikt nie odniósł obrażeń – ani gorzej. Wciąż jednak nie ma pieniędzy i nic nie można powiedzieć o całkowitej utracie samochodów, chociaż wszyscy, do których dzwoniłem, pocieszyli się tym, że żadni ludzie nie odnieśli obrażeń, podczas gdy inspektorzy straży pożarnej, policja i ubezpieczyciele zajmujący się roszczeniami prześlizgują się przez prochy. Te samochody, które wciąż mogą się poruszać, opuszczają teren, podczas gdy inne pozostają zwęglone w bezruchu. Nie wiemy jeszcze, co spowodowało pożar. Nie wiemy, dlaczego rozprzestrzenił się tak szybko.

HBO powiedział Pughkeepsie Journal, że produkcja serialu została chwilowo zawieszona, ale według innych informacji ​​wkrótce wszyscy wrócą do pracy, aby ponownie odtworzyć tą samą scenę.

Czytaj też: Niemiecka autostrada może pochwalić się liniami energetycznymi do napędzania ciężarówek

Źródło: Road and trackPughkeepsie