Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen testuje kombi Golf R 2022

kombi Golf R 2022

Wygląda na to, że najwydajniejszy wariant nowego Golfa doczeka się wydłużonego dachu, a więc i praktyczniejszego sznytu. Kombi Golf R 2022 jest już bowiem w testach.

Zdjęcia kombi Golf R 2022 w testach

Zdjęcia szpiegowskie zorientowanego na osiągi kombi Golfa R 2022 pojawiły się po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku, a dzisiejsze zdjęcia szpiegowskie pokazują, że samochód nadal bawi się w pokrytym śniegiem regionie Europy Północnej bez grama kamuflażu z wyjątkiem zakrytego znaczka R.

Czytaj też: Co ma do powiedzenia osoba odpowiedzialna za wnętrze Volkswagena ID.4?
Czytaj też: Samochód Volkswagen Trinity choć rewolucyjny, ma też być tani
Czytaj też:
 Flagowy elektryczny Volkswagen Trinity w planach

Skąd wiemy, że to wariant R? Wskazuje na to tak naprawdę szereg charakterystycznych elementów na czele z dużymi felgami, obniżonym zawieszeniem, wielkimi perforowanymi tarczami hamulcowymi z niebieskimi zaciskami, czy większym dolnym otworem wlotu powietrza. Na tyle całość podkreślają cztery rury wydechowe Akrapovic (opcjonalne).

Jako najwydajniejszy Volkswagen Golf, model R na 2021 rok ma sporo do zaoferowania na czele ze swoim czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o pojemności 2 litrów. Ten zapewnia moc rzędu 320 koni mechanicznych i 420 Nm, co stanowi wzrost względem modelu poprzedniej generacji o około 30 koni oraz 20 Nm.

Czytaj też: Jeszcze mocniejszy Volkswagen Golf R nadchodzi?
Czytaj też: Recykling samochodowych baterii w wykonaniu Volkswagena
Czytaj też: Podkręcony Volkswagen Amarok na torze. Jak jeździ ten 2-tonowy pickup?

Wspomniany silnik w Golf R 2021 współpracuje albo z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, albo siedmiobiegową DSG, napędzając wszystkie koła w ramach usprawnionego 4Motion. Dzięki temu nowy Golf R rozpędza się do setki w 4,7 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 250 km/h.