Reklama
aplikuj.pl

Recykling samochodowych baterii w wykonaniu Volkswagena

Recykling samochodowych baterii

Elektryczne samochody przyniosły za sobą wyzwanie lepszego podejścia do recyklingu przez swoje źródło zasilania. Jak więc recykling samochodowych baterii planuje zrealizować Volkswagen?

Recykling samochodowych baterii wedle VW

Tak jak bak w zwyczajnych samochodach spalinowych można zrecyklingować od ręki, w tych elektrycznych „bakiem”, czyli magazynem energii są wielkie zespoły ogniw bateryjnych w formie pakietów. Te na domiar złego się zużywają i dlatego na początku nadchodzącej ery EV producenci zaczęli już dbać o stosowne rozwiązania tego problemu.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Volkswagen ID.5 oraz ID.4 GTX?
Czytaj też: Samochód Volkswagen Trinity choć rewolucyjny, ma też być tani
Czytaj też:
Flagowy elektryczny Volkswagen Trinity w planach

Z jednej strony akumulatory, które nie utrzymują już odpowiednio dużo energii, aby nadawały się do użycia w samochodach elektrycznych, trafiają gdzieś indziej, gdzie pełnią funkcję magazynów energii. Tam jednak z czasem i tak zdegradują się na tyle, że będą nadawać się tylko do wyrzucenia.

Jednak nie są to tanie rzeczy, dlatego kiedy nadejdzie dla nich kres życia, do gry wejdzie recykling samochodowych baterii. Jeden z niech otworzył właśnie Volkswagen, który ma w planach odzyskiwanie cennych surowców (miedzi, aluminium, litu, manganu, kobaltu i grafitu) z całkowicie wyczerpanych akumulatorów, które można następnie wykorzystać do budowy zupełnie nowych.

Czytaj też: Pierwsze Volkswageny Caddy California z Poznania
Czytaj też: Produkcja elektrycznych Volkswagenów pod lupą
Czytaj też: Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance już dostępny w Polsce

Zakład został otwarty w Salzgitter w Niemczech, zajmuje się recyklingiem akumulatorów w formie pilotażowej, jako że dopiero pod koniec tej dekady firma przewiduje zalew rynkiem zużytymi akumulatorami.