Reklama
aplikuj.pl

Czy rynek jest gotowy na nowego Windowsa? Kompatybilność z Windows 11 lepsza niż donoszono

Sterowniki NVIDIA dla Windowsa 11, GeForce 471.41 już do pobrania

Nowe badania firmy Riverbed znacząco odmienia naszą perspektywę na stan kompatybilności sprzętu z Windowsem 11. Tak jak przy debiucie tego nowego systemu raport od innej firmy Lansweeper wykazał, że większość wśród 30 milionów zbadanych urządzeń nie była gotowa na Windows 11, tak teraz pewne jest, że sytuacja wygląda znacznie lepiej, choć niespecjalnie idealnie.

Kompatybilność z Windows 11 wypada jednak lepiej niż sądzono

W raporcie zatytułowanym „The State of the Digital Experience Report Q1 2022”, przeanalizowano ponad 2 milionów urządzeń korporacyjnych, aby ocenić ich gotowość na Windows 11. Wyniki? Idealnie zdecydowanie nie jest, bo wśród nich około 12,23% wymaga całkowitej wymiany przez brak nawet podstaw w myśl kompatybilności. Z kolei 22,29%, czyli prawie co 4. komputer mógłby bez problemu sięgnąć po Windowsa 11.

Czytaj też: Wytrzymały niczym metal i lekki niczym pianka. Ten nowy materiał zadziwiająco dobrze pochłania energię

Raport wskazuje też największe problemy kompatybilności. Co ciekawe, prawie jeden na pięć badanych komputerów nie posiada minimalnej wymaganej pamięci masowej rzędu 64 GB. Kolejne ~20% systemów nie spełnia wymagań dotyczących TPM, a połowa z nich bazuje na starszych procesorach (Ryzen 1000 lub Intel 6/7 generacji) przez zupełny brak możliwości odblokowania TPM.