Reklama
aplikuj.pl

Przemysłowy komputer Factor 201 z Raspberry Pi od OnLogic już dostępny w przedsprzedaży

Przemysłowy komputer Factor 201, OnLogic z Raspberry Pi, OnLogic, Factor 201

Firma OnLogic postanowiła „uświęcić” Pi Day ogłoszeniem swojego nowego komputera przemysłowego Factor 201 w tradycyjnej dla firmy pomarańczowej obudowie. Napędza go oczywiście nic innego, jak Raspberry Pi, a dokładniej mówiąc Raspberry Pi Compute Module 4.

OnLogic pokazało swój nowy komputer Factor 201 z myślą o profesjonalnych zastosowaniach

Factor 201 jest dostępny obecnie jedynie w przedsprzedaży, a jego cena zaczyna się od 333 dolarów. To kompaktowe, pasywnie chłodzone urządzenie obliczeniowe, które jest przeznaczone do użytku w formie bramy przemysłowej, sterownika lub komputera brzegowego. Co go wyróżnia? Przede wszystkim wysoka wytrzymałość i odporność, bo może pracować w temperaturze od -20 do 60°C oraz elastyczność, bo może być zasilany albo PoE-PD, albo tradycyjnym zasilaczem 12-24 V.

Czytaj też: Różnica wydajności między SteamOS a Windowsem na Steam Decku

Jego utylitarność zwiększa dostęp do dwóch portów Ethernet, czterech USB (1xUSB-C, 2xUSB 2.0 i 1xUSB 3.2), opcjonalny moduł Wi-Fi lub łączności 4G LTE oraz możliwość konfiguracji z nawet 8 GB pamięci LPDDR4, 32 GB eMMC i do 2 TB masowej pamięci w formie dysków SSD 2280 zgodnych ze standardem SATA.