WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Komputery Intel NUC Bean Canyon z 28W procesorami

Dla wielu graczy gamingowe laptopy, złożone przez firmy komputery i perełki pokroju minikomputerów nie równają się z pełnoprawnymi i złożonymi samodzielnie maszynami. Pod kątem wydajności i ceny ma to sens, ale te segmenty nadal się rozrastają. Intel na przykład poszedł w stronę wydajności i nadchodzące komputery Intel NUC Bean Canyon wyposaży w 28-watowe układy APU.

Ujawnieniem nowej serii NUC zajął się serwis FanlessTech. Mowa o pięciu zestawach z serii o nazwie kodowej Bean Canyon przeznaczonych na rynek konsumencki. Segment wysokowydajnościowy wypełniły bowiem minikomputery Hades Canyon z układami Kaby Lake-G. Ich wydajność przewyższa oczywiście najnowsze dzieło Intela w postaci APU bazującego na serii Coffee Lake w połączeniu z układem graficznych Iris Plus Graphics 655 współpracującym z 128 MB zintegrowanej pamięci eDRAM. Ten cechuje się taktowaniem od 1 do 1,2 GHz i 48 jednostkami wykonawczymi.

Ten iGPU znajdzie się na pokładzie trzech procesorów centralnych – i7-8559U, i5-8259U oraz i3-8109U. Drugi i trzeci układ zagrzeje swoje miejsce w dwóch różnych wariantach NUC, różnice których polegają głównie na magazynach danych. Warto przypomnieć, że te procesory ze zintegrowanymi układami graficznymi Intel zaprezentował jeszcze w kwietniu. Z kolei oficjalnych prezentacji minikomputerów Bean Canyon powinniśmy spodziewać się w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: FanlessTech