WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Koncept Pininfarina Pura Vision, czyli luksusowy SUV zaklęty w elektryczności

Koncept Pininfarina Pura Vision, czyli luksusowy SUV zaklęty w elektryczności

Automobili Pininfarina ujawniła kolejny elektryczny model, który podąża śladami hipersamochodu Battista. Tym razem mowa jednak o koncepcji Pura Vision.

Z reguły elektryczność idzie zwykle w parze z luksusowym sznytem i nie inaczej jest z Pura Vision Pininfariny. Najlepszy wgląd na nią uzyskamy dopiero podczas imprezy Pebble Beach w Kalifornii w sierpniu 2020 roku, ale już teraz wiemy o niej całkiem sporo. Ważne jest zdecydowanie to, że wersja produkcyjna tej koncepcji będzie pierwszym z czterech nowych samochodów tej marki, które pojawią się przed 2025 rokiem po debiucie Battisty.

Pura Vision jest pierwszym modelem firmy, w którym zastosowano nową platformę samochodów elektrycznych typu „deskorolka” opracowaną w ramach współpracy Pininfariny, Boscha i Bentelera. Nadal nie mamy jednak jakichkolwiek zdjęć tego modelu.

Samochód będzie przy tym odzwierciedlał wiele statystyk Battisty, a w tym akumulator o pojemności 120 kWh, moc 1000 koni mechanicznych, przyśpieszenie poniżej 3 sekund do 100 km/h, czy zasięg do nawet 550 kilometrów na jednym ładowaniu. Jego cena ma z kolei sięgać od 775000 do 1165000 zł.

ŹRÓDŁO: Auto Express