Nawet Panasonic zdecydował się na prezentacje swojego konceptu SPACe-C na targach CES 2019. W dużym skrócie – jest to jeden z przykładów pomysłów na w pełni elektryczne i autonomiczne platformy e-Torta, których modernizacja będzie przebiegała na zasadzie wymiany modułów, czyli kabin lub ładowni.

Firma zaprezentowała więc swój pomysł na rozwój segmentu autonomicznych pojazdów w aspektach życia codziennego. Wymyślona przez niego platforma e-Torta (385 x 168 x 195 cm) została już zaprezentowana na zeszłorocznych targach CES, ale teraz przeżyła kolejne zmiany. Jej najważniejszą cechą miałaby być zdecydowanie kompatybilność z wszystkimi modułami, które nakreślają przeznaczenie całości. Panasonic myśli o modułach pełniących rolę wózka spożywczego (zdecydowanie przerośniętego), mobilnego miejsca na spotkania ze znajomymi, pojazdu dostawczego, mobilnego sklepiku, miejsca na lekcje, a nawet foodtrucka.

Wspomniana platforma e-Torta ugościła na swoim pokładzie zmodernizowany układ napędowy, na który składa się ładowarka, inwerter oraz silnik o mocy 18 kW. Z kolei te najbardziej podstawowe moduły mają obejmować np. kabinę kierowcy (siedzenie i elektroniczne elementy sterujące), choć ta nie będzie wymagana w przypadku uruchomienia trybu autonomicznej jazdy. Panasonic z kolei wierzy, że zgromadzone na przestrzeni wielu lat doświadczenie w zakresie oświetlenia, wentylacji i innych technologii zapewniających komfort w domu, pozwoli mu na stworzenie odpowiednich warunków w tych pojazdach.

Czytaj też: Autonomiczny minibus i nowy CLA Coupe od Mercedesa

Źródło: New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!