WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Koncept Vision iNext to najnowszy SAV od BMW

Koncept Vision iNext to najnowszy SAV od BMW

O wizji BMW na samochody przyszłości pisaliśmy dla Was przed dwoma miesiącami. Jednak to dopiero teraz koncern samochodowy ujawnił swoje najnowsze dzieło, czyli koncept Vision iNext przed szeroką publicznością przed oficjalnym startem targów Los Angeles Auto Show 2018.

Ta miała okazję ujrzeć na własne oczy coś, co nigdy nie zawita na publicznych drogach (a przynajmniej w tym wariancie). Vision iNext jest przedstawicielem segmentu SAV, czyli pomniejszonych odrobinę pełnoprawnych SUVów. Nie jest to czymś zwyczajnym, bo od wielu lat koncerny pałające się tworzeniem elektrycznych samochodów stawiają głównie na te tradycyjne modele miejskie o pomniejszonych rozmiarach. Od pewnego czasu jednak się to zmienia i z myślą o tym, że to SUVy będą królować w przyszłości, nawet Tesla poszła (a przynajmniej chce pójść) w stronę tych cięższych wariantów.

Po więcej informacji na temat Vision iNext zapraszam do naszego wcześniejszego wpisu, bo BMW nie ujawniło niczego nowego podczas swojej prezentacji. W tej swojej całej rewolucyjności ten koncept nie jest czymś specjalnie szczególnym, bo pielęgnuje wykreowane już na rynku wartości, podając je w luksusowym i nowoczesnym wydaniu. Wydaniu, które w przyszłości może posłużyć jako swoista baza dla konsumenckich serii samochodów elektrycznych BMW.

Czytaj też: Elektryczy pickup Rivian R1T zachwyca zasięgiem i przyśpieszeniem

Źródło: Engadget