WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pickup rodem z Blade Runnera od Elona Muska

Czy ktoś z Was zdecydowałby się na zakup samochodu pickup rodem z Blade Runnera od Elona Muska? Jeśli nie, to niespecjalnie martwi to samego pomysłodawcę.

Elon Musk w wywiadzie z Recode ujawnił, że podczas kolejnej konferencji Tesla Semi ujawni swoje plany związane z następnym pojazdem. Pracę nad futurystycznym pickupem mają rozpocząć się po ukończeniu wdrażania do produkcji SUVa Model Y, ale Musk nie wiąże z nim wielkich planów… przynajmniej na początku. Obecnie nazwany Blade Runner pickup truck ma być spełnieniem marzeń CEO firmy, będąc jego „osobistym ulubieńcem”:

Jestem osobiście bardzo podekscytowany tym pickupem. To coś, co chciałem zrobić od dawna. Segregowałem projekty razem z Franzem… i wygląda na to, że ja naprawdę chce coś super-futurystycznego rodem z cyberpunka. Jeśli tylko niewielka liczba ludzi polubi tę ciężarówkę, to myślę, że w przyszłości zrobimy jej bardziej konwencjonalną wersję. Jednak ta jest tym, na co się osobiście najbardziej rozpaliłem. Będzie miał naprawdę dużo tytanu.
Zapytany o to, dlaczego aż tak podoba mu się ta wizja, ujawnił, że „nie może wchodzić w szczegóły” (czyżby w grę wchodziło powiązanie z Cyberpunkiem 2077? :D). Jest jednak pewny, że będzie to ”wspaniały pickup wyjęty rodem z uniwersum cyberpunka”. Zapewnił również, że niespecjalnie obchodzi go sprzedaż tego wariantu, bo jest on krokiem do „wyrzucenia z dróg pickupów napędzanych dieslem”.
Pickup rodem z Blade Runnera od Elona Muska
Źródło: TheVerge