Reklama
aplikuj.pl

Ten koncert może przesądzić o występach w czasie pandemii. Weźmie w nim udział 5000 osób

pandemia

Na terenie Barcelony odbędzie się w marcu koncert dla 5000 osób. Będzie to kolejny etap eksperyment, który rozpoczął się w grudniu. Wtedy to w wydarzeniu wzięło udział tysiąc osób, a rezultaty okazały się bardzo obiecujące

Gwiazdami wieczoru będą członkowie hiszpańskiego zespołu Love of Lesbian, a w czasie wydarzenia nie będą obowiązywały zasady zachowania dystansu społecznego. Uczestnicy będą również mogli kupować na iejscu napoje.

Aby uniknąć powstania dużego ogniska zakażeń koronawirusem, goście będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Chodzi o testy antygenowe, które będą wykonywane w dniu koncertu. Uczestnicy będą również musieli korzystać z masek FFP2. Sala zostanie również podzielona na strefy, dzięki czemu w każdej z nich będzie się znajdowało mniej niż 1800 osób.

Koncert odbędzie się w Barcelonie 27 marca i weźmie w nim udział 5000 osób

Koncert ma się odbyć 27 marca w Palau Sant Jordi w Barcelonie. Co ciekawe, w grudniu ubiegłego roku odbyło się podobne wydarzenie, choć jego skala była mniejsza. Wtedy też około 1000 osób stosujących się do podobnych zasad uczestniczyło w pięciogodzinnym koncercie na sali Apolo.

Osiem dniu później goście zostali poddani testom na obecność koronawirusa i okazało się, że żaden z uczestników koncertu nie został zakażony. Jeśli marcowy eksperyment również zakończy się sukcesem, to może to stanowić punkt zwrotny w „odmrażaniu” branży muzycznej czy klubowej.