Reklama
aplikuj.pl

Koniec serii FIFA! EA kończy współpracę

FIFA

Brzmi jak żart na prima aprilis? Zapewne wiele osób nie uwierzyłoby w taką informację, ale to prawda – to koniec serii FIFA. EA nie zostawia jednak graczy z niczym.

Plotki potwierdzone – koniec FIFA

Pamiętajcie, aby wkrótce nie szukać w sklepach nowej FIFY. Wkrótce otrzymamy FIFA 23, ale będzie to ostatnia odsłona pod tym szyldem. Electronic Arts, według plotek, miało być coraz bardziej poirytowane ograniczeniami narzucanymi firmie przez FIFĘ. Mówiło się, że być może FIFA wkrótce się skończy, ale informacja brzmiała tak niewiarygodnie, że wielu w nią nie wierzyło.

Czytaj też: Gotham Knights na PS4 i XONE porzucone!

To się jednak stało. Electronic Arts oficjalnie poinformowało o końcu gier nazywanych FIFA. Nadchodząca odsłona będzie jeszcze nosiła jeszcze starą nazwę, ale potem nastąpią dla marki ogromne zmiany. EA będzie mogło teraz wszystko i kto wie – może doczekamy się nawet darmowej wersji z trybem Ultimate Team?

Czym będzie EA SPORTS FC, czyli dawna FIFA?

EA zaczyna swoje tłumaczenie zmian od słów: „Po niemal 30 latach tworzenia przełomowych gier piłkarskich, wkrótce zaczniemy nową, ekscytującą erę! W przyszłym roku to EA SPORTS FC stanie się przyszłością futbolu od EA SPORTS. Wraz z ponad 300 licencjonowanymi partnerami ze świata piłki nożnej jesteśmy gotowi, aby wynieść wirtualną rozgrywkę na nowy poziom, w imieniu wszystkich fanów tego sportu na całym świecie.”

Czytaj też: Sony i Nintendo zdradziły sprzedaż konsol

Jak już słyszycie – sama gra na pewno będzie miała identyczną zawartość, jaką miała FIFA. W FC powróci ta sama rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, pilarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które EA inwestowało przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami.

Zmiany zostały skomentowano już przez Premier League, LaLigę, Bundesligę, UEFA czy Nike.

EA SPORTS jest naszym wieloetnim i zaufanym partnerem i cieszymy się bardzo, że będziemy mogli kontynuować współpracę w nowej erze EA SPORTS FC.

Richard Masters, Premier League Chief Executive

EA SPORTS to aktualnie absolutny top w dziedzinie wirtualnego futbolu i nie mamy wątpliwości, że będzie tak również w przyszłości. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować naszą współpracę nieprzerwanie od ponad 20 lat

Javier Tebas, Prezes LaLiga

EA SPORTS to partner o ugruntowanej pozycji, będący ważną częścią świata futbolu i jesteśmy podekscytowani naszymi wspólnymi planami na przyszłość. Nie możemy się doczekać Bundesligi i Bundesligi 2 w EA SPORTS FC.

Donata Hopfen – CEO Bundesliga

W zgodzie z naszą wspólną ideą, by służyć fanom futbolu na całym świecie, jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszego partnerstwa z EA SPORTS FC. Wspólnie chcemy dostarczać graczom najbardziej realistycznych i autentycznych doświadczeń, związanych z rozgrywkami klubowymi, które ekscytują kibiców na całym świecie.

 Guy-Laurent Epstein, Dyrektor Markertingu, UEFA

Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, że możemy kontynuować i nadal rozszerzać nasze długoletnie partnerstwo z EA SPORTS, by wspólnie wspierać i służyć fanom sportu na styku gamingu, popkultury i sportu

DJ van Hameren, EVP & CMO NIKE Inc.