Reklama
aplikuj.pl

Kolejna wpadka Intela i koniec kart Arc? Raja Koduri dementuje plotki

niemobilna karta graficzna Intela, Intel Arc A380?

Czy nieudana premiera kart graficznych Arc to kolejna wpadka Intela, która sprawi, że firma całkowicie wycofa się z tych produktów? Do tych plotek odniósł się niedawno Raja Kodurii, czyli szef działu firmy, który odpowiada za te dGPU.

Szef działu dGPU Intela dementuje plotki, zwiastujące koniec kart Arc

Jak zapewne wiecie, powrót Intela po kilkudziesięciu latach na rynek kart graficznych, nie należy do tak udanych, jakbyśmy tego chcieli. Seria Intel Arc A- nadal nie podbija segmentu dGPU, choć na horyzoncie są już karty nowej generacji od AMD oraz NVIDIA, które dosłownie je zmiażdżą. Wiele czynników sprawiło, że niektórzy zaczęli wątpić w przyszłość serii Arc, myśląc, że Intel wycofa się z rynku.

Czytaj też: Naprawa Steam Decka na gwarancji wreszcie możliwa. Valve i tak się z tym spóźniło

Tak jednak nie będzie, jak wynika z wpisu Koduriego na Twitterze, który odniósł się do tych plotek bardzo ostro, nie rozumiejąc sensu tego typu pomówień. Zapowiedział jednocześnie, że Intel pracuje nad kolejnymi kartami graficznymi i rzeczywiście napotkał więcej problemów, niż początkowo zakładał. Same plotki nie wzięły się jednak z kosmosu, bo w zeszłym tygodniu Intel zasugerował, że może wyjść z „innych” nierentownych biznesów.